Ця вишукана страва відома далеко за межами одного міста. Більше того, всіма улюблені котлетки по-київськи давно стали одним із символів української кухні поряд з борщем і голубцями. Вони являють собою злегка відбите філе курки, в яке загортають шматочок охолодженого вершкового масла із зеленню (тертим сиром, грибами). По одному з варіантів приготування страви в котлету закріплюють курячу кісточку або використовують філейну частину з кісткою від крильця. Соковита вершкова начинка, рясне панірування і неймовірно хрустка скоринка вигідно виділяють пропоновану страву серед інших різновидів котлет. Страва вимагає чималої вправності, але повірте, результат виправдає всі Ваші очікування.
Петрушку дрібно посікти ножем.
Масло покласти в миску і порізати на частини, додати петрушку, лимонний сік і сіль розведену в 1 ст. л. гарячої води. Все добре розтерти ложкою до однорідної маси.
На дошку покласти пергаментний папір і на ньому сформувати з масла прямокутник товщиною 1 см. Покласти масло в морозильну камеру на 15-20 хв.
Товсту частину великого філе обов'язково підрізати ножем так, щоб філе відкрилось як "книжка".
Розгорнути філе.
Взяти два шматки харчової плівки, змочити у воді. Першим застелити дошку, викласти підготовлене філе і щільно закрити іншим шматком плівки. Відбивати можна пляшкою, качалкою чи плоским боком молотка для м'яса, щоб не прорвати волокна філе. Товщина відбитого філе повинна бути 5-7 мм.
Відбите філе з обох боків посолити і поперчити.
Всі відбиті і приправлені філе викласти на тарілку, щільно накрити харчовою плівкою і поставити в холодильник. В холодильнику витримайте від 30 хв. і довше (можна залишити на ніч).
Просолене філе розкласти на дошці. Масло вийняти з морозильної камери, розрізати на необхідну для котлет кількість шматків. Ближче до лівого краю покласти шматок масла в перерізі 1х1 см, а довжину регулюйте за шириною вашого філе.
Масло загорнути у філе як налисник.
Для панірування приготуйте одну тарілку з борошном, одну з панірувальними сухарями і одну із яйцем, збитим з невеликою кількістю води.
Запаніруйте котлету спочатку в борошні, потім в яйці і в сухарях (паніровка повинна бути щільною і покривати котлету з усіх боків). Запаніровані котлети викладіть у посудину, дно якої присипте панірувальними сухарями. Щоб при смаженні не злізла паніровка покладіть запаніровані котлети в холодильник на 2-3 год. щоб підсохло яйце, або, якщо часу на це немає, то в морозильну камеру на 15-20 хв. щоб яйце підмерзло.
В сковорідці розігрійте суміш олії і вершкового масла в співвідношенні 1:1. Шар жиру на сковорідці повинен бути не меньшим за 1 см. На великому вогні обсмажте котлету з двох боків до рум'яної скоринки (приблизно 4 хв.). Обсмажені котлети викладіть у деко і покладіть у розігріту до 180°С духовку, випікайте до готовності 15-20 хв.