Якщо ви вічно не встигаєте приготувати сніданок, а з'їсти зранку щось смачненьке все одно кортить, пропонуємо чудовий вихід: візьміть на замітку рецепт традиційного італійського печива біскотті. Якщо у вихідний ви витратите трохи часу на їхнє приготування, то забезпечите себе цим хрустким печивом-сухариками на цілий тиждень! (Насправді, запаковані у жерстяну коробочку, вони здатні зберігатись понад місяць - але розлітаються набагато швидше). Філіжанка кави або чаю, кілька біскотті з горішками і цукатами - і можна вважати, що день почався чудово. До речі, умочувати сухувате - але дуже смачне - печиво у горнятці не забороняється, а навіть вітається!
На сухій сковороді обсмажте мигдаль (чистити від шкірки його не обов'язково).
В одного яйця відділіть білок від жовтка (жовток поки відкладіть), з'єднайте один білок і ще 2 яйця, що залишились, збийте з цукром та ванільним цукром.
Просійте до цієї суміші борошно і розпушувач, все перемішайте.
Введіть мигдаль та вишню, перемішайте. У класичному варіанті біскотті готують з мигдалем, але можна використовувати і інші горіхи, наприклад, фісташкі. Окрім в'яленої вишні можна додати родзинки, клюкву, цукати з ріних фруктів, поламаний на дрібні шматочки шоколад - загалом, експериментуйте на свій смак.
Духовку розігрійте до 180°C. Жовток злегка збийте виделкою. Противень зателіть пергаментним папіром або намастіть олією. З тіста сформуйте два доволі широких "батона", викладіть на противень та змастіть їх заготованим жовтком. Випікайте протягом 30-35 хвилин, потім дайте трохи остигнути.
Наріжте кожен "батон" на скибочки товщиною 1-1,5 см, знов викладіть на противень та поставте у розігріту до 180°C духовку ще на 15 хвилин, до золотистого колеру. Назва цього печива перекладається як "запечені двічі". Завдяки такому повторному запіканню печиво підсихає, волога з нього випарюється та воно може дуже довго зберігатись. Але не перетримайте біскотті у духовці, інакше вони стануть надто твердими. Buon appetito!